(ВИДЕО) Жешки газиња од Инстаграм


 Откако шминкерот на Ким, и единствената работа која не треба да ја правиме со нив, ги побаравме најубавите природни веѓи на Инстаграм. Тие не изгледаат совршено ниту подеднакво симетрично, но затоа пак се природни и одлично го надополнуваат изгледот. Природните, па макар и по малку бушави веѓи се неколку години наназад во мода и веројатно треба да ѝ заблагодариме на Кара Делевињ за трендот, како и останатите ѕвезди кои го следат. Ова се 29-те пара најубави природни веѓи на Инстаграм:
| | веќе видена | слични

Три часа оддалечен од Софија, во срцето на планината Балкан, пат полн со дупки води до историскиот споменик Бузлуџа. Го нарекуваат комунистичко НЛО. Бузлуџа е бетонска градба која може да се види од неколку километри оддалеченост и се наоѓа на еден од највисоките врвови на планината Балкан. На врвот на кулата Бузлуџа, висока 70 метри, се наоѓа голема црвена ѕвезда, симбол на комунизмот. Со дизајнот потсетува на НЛО, поради што го добила и споменатиот "прекар", а иако по целиот Балкан има разни комунистички споменици, малку се оние кои се интригантни како Бузлуџа, кој од средината на 90-тите привлекува голем број авантуристи и урбани истражувачи. До Бузлуџа нема јавен превоз, односно нема никаков превоз, дури ни туристички, па посетителите мора сами да пронајдат начин да дојдат до неа. Бузлуџа е изградена во 1981-та година, по осум години градење, а изградбата ја нарачала тогашната владејачка Комунистичка партија. Споменикот бил кренат во слава на комунистичкиот напредок во државата, и бил отворен за јавноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На девојките им дојде доста од "дак фејс" или напрчените усни, па сега имаат нов тренд на социјалната мрежа Инстаграм. Сега девојките го фотографираат задникот, а секако овој тренд го почна, кој друг ако не, Кајли Џенер. Ова е новиот тренд кој се шири со брзина на светлината.
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 160 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 43 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 144 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Жешки газиња од Инстаграм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: