Претседателката на МАСИТ има порака за Манчевски - ВО 4 КРАТКИ И ЈАСНИ РЕЧЕНИЦИ


Денеска Министерот Манчевски објави дека кај да е данокот на добивка за IT компаниите ќе станел 3%. Јас да си кажам: Нека го намали персоналниот данок и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската Комора за информатички и комуникациски технологии – МАСИТ, денеска ќе одржи прес-конференција на тема: Автентично толкување на член 14 од Законот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Викендов во Битола се одржа средношколскиот натпревар за програмирање CodeCup каде учествуваше и ученикот на СОУ „Јан Сандански“ Митко Ников. Тој работеше под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Викендов беше пуштен во употреба новоизградениот простор на Факултетот за информатички и комуникациски технологии, со што и официјално ФИКТ почна да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 341 | | | веќе видена

Британскиот премиер, Борис Џонсон денеска ја повика нацијата на единство за надминување на поделбите за Брегзит, кои ја поделија земјата.– Ќе се обединиме… ќе ...
сите 217 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен од претстојниот изборен пораз затоа што знае дека тоа ќе значи крај на амнестијата на криминалот и отворање на сите коруптивни скандали ...
сите 140 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 169 | | | веќе видена

Ако се прашувате зошто сè уште не сте ја запознале личноста за која знаете дека е вистинската и со која сакате да бидете до крајот на животот, можеби ѕвездите ...
сите 145 | | | веќе видена

ВМРО-Народна партија реагира во однос на, како што наведува, непринципиелноста на коалицијата помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ особено кога и двете партии настапуваат ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателката на МАСИТ има порака за Манчевски - ВО 4 КРАТКИ И ЈАСНИ РЕЧЕНИЦИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: