Претседателката на МАСИТ има порака за Манчевски - ВО 4 КРАТКИ И ЈАСНИ РЕЧЕНИЦИ


Денеска Министерот Манчевски објави дека кај да е данокот на добивка за IT компаниите ќе станел 3%. Јас да си кажам: Нека го намали персоналниот данок и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски во вчерашното интервју на 1ТВ посочи дека вработените во администрацијата се вишок, и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вчерашното интервју на 1ТВ министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски призна дека квалитетни и образовани кадри бегаат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, се обрати на Pantheon Конференција 2019, во рамки на панел сесијата посветена на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во новото министерство за политички систем не се предвидени нови вработувања, туку ќе има преземања од владиниот Секретаријат за Рамковен договор, а конечно ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за јавната администрација и она што се има како перцепција за неа во пресрет на извештајот на Европската комисија беа во фокусот на Отвореното Студио ...
| | веќе видена | слични

Не може да има ефикасни реформи, кога власта и опозицијата не сакаат да се договорат кои се основните државни интереси, наспроти партиските. Кој како доаѓа на ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Многу скоро ќе го намалиме данокот на добивка за ИКТ компании за одредени дејности на три проценти и се надеваме дека голем број домашни и странски компании ќе ...
| | веќе видена | слични

„Администрацијата почнува да ги следи трендовите што ги наметнува приватниот сектори и самите граѓани. Во моментов работиме на финалната фаза на лансирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 72 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателката на МАСИТ има порака за Манчевски - ВО 4 КРАТКИ И ЈАСНИ РЕЧЕНИЦИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: