За нејзиниот настап на Евровизија сите зборуваат, но пред натпреварот доживеала вистинска драма (фото)


За настапот на австралиската претставничка на „Евровизија“, Кате Милер- Хеидк сите зборуваат. Некои велат дека нејзиниот настап потсетува на Елиза од цртаниот ...
| | веќе видена | слични

Австралиската евровизиска претставничка Кејт Милер со својот импресивен настап ги воодушеви сите кои беа присутни во салата во Тел Авив, но и најшироката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Австралиската претставничка на Евровизија, Кејт Милер-Хајдке (37), чиј настап синоќа беше еден од најинтересните, изјави дека пред недела дена се соочила со ...
| | веќе видена | слични

Кејт Милер Хајдке, австралиската претставничка на Евровизија на многумина им заличи на Елза од долгометражниот анимиран филм „Ледено кралство“. Таа имаше ...
| | веќе видена | слични

Фолк пејачката Дара Бубамара ја следела првата евровизиска вечер, а кога е музиката во прашање и српската претставника Невена Божовиќ, немаше што да коментира, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

За среќа, Кејт успеала да го надмине проблемот, а ќе се натпреварува и на финалето на престижното натпреварување. Кејт Милер Хајдке, австралиската ...
| | веќе видена | слични

За настапот на австралиската претставничка Кејт Милер денеска зборува цела Европа. Некои ги потсетува на Елза, додека други се воодушевени од нејзиното лебдење ...
| | веќе видена | слични

За настапот на австралиската претставничка на Евровизија, Кејт Милер-Хајдке (37) сите зборуваат и денеска. На многумина Елза им наликува на Елза од познатиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 397 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 226 | | | веќе видена

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За нејзиниот настап на Евровизија сите зборуваат, но пред натпреварот доживеала вистинска драма (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: