На полноќ завршува објавувањето анкети, изборниот молк почнува на 20 април

9 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги потсетува радиодифузерите дека денеска е крајниот рок за објавување резултати од испитувањето на ...
| | веќе видена | слични

-Согласно Изборниот законик, анкетите на јавното мислење може да се објавуваат најдоцна пет дена пред датумот одреден за гласањето, односно најдоцна до полноќ ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Почнува последната недела од кампањата пред одржувањето на првиот круг од претседателските и вонредни локални избори, закажан за 21 април. Вториот круг ќе се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски вели дека организаторите на изборните кампањи за претседателските и за предвремените локални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Учесниците во изборната кампања, на 11-тиот ден од кампањата треба да поднесат финансиски извештај за трошоците за изборната кампања од денот на нејзиното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје, 10 април 2019 (МИА) –  Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска од  податоците на радиодифузерите за емитуваното платено политичко ...
| | веќе видена | слични

Без проблеми се одвива изборната кампања, оценува државната изборна комисија.. По првата недела од предизборниот период, ДИК не констатирала прекршувања на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 325 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На полноќ завршува објавувањето анкети, изборниот молк почнува на 20 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: