На полноќ завршува објавувањето анкети, изборниот молк почнува на 20 април

11 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги потсетува радиодифузерите дека денеска е крајниот рок за објавување резултати од испитувањето на ...
| | веќе видена | слични

-Согласно Изборниот законик, анкетите на јавното мислење може да се објавуваат најдоцна пет дена пред датумот одреден за гласањето, односно најдоцна до полноќ ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Почнува последната недела од кампањата пред одржувањето на првиот круг од претседателските и вонредни локални избори, закажан за 21 април. Вториот круг ќе се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски вели дека организаторите на изборните кампањи за претседателските и за предвремените локални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Учесниците во изборната кампања, на 11-тиот ден од кампањата треба да поднесат финансиски извештај за трошоците за изборната кампања од денот на нејзиното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје, 10 април 2019 (МИА) –  Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска од  податоците на радиодифузерите за емитуваното платено политичко ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 132 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 70 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На полноќ завршува објавувањето анкети, изборниот молк почнува на 20 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: