ПЕНИСОТ ГО СТАВИЛ КАДЕ ШТО НЕ ТРЕБА: Лекарите го ваделе 17 часа, на крајот се вклучиле и забари (ФОТО)

Денот му се претворил во вистински кошмар Кинез на возраст од 37 години, го ставил пенисот во клуч за отшрафување и денот си го претворил во вистински кошмар . Во акцијата за помош на овој кутар човек биле вклучени голем број луѓе - од доктори, преку пожарникари и на крајот, забари! Агонијата, верувале или не, траела цели 17 часа. Целиот заплет започнал од една докторска ординација каде персоналот не можел да го реши проблемот, па повикале пожарникари. Тие употребиле најразлични алати, додека пенисот веќе бил отечен и почнал да добива виолетова боја . Пожарникарите на крајот заклучиле дека топлината од нивната брусилка може да претставува сериозна опасност за пациентот. Затоа во игра повторно се вратиле лекарите кои сакале да извршат операција за да го намалат протокот на крв и да го извадат клучот, но и оваа идеја била премногу опасна по пациентот. Čovek zaglavio penis pic.twitter.com/OAV2QhDolH — babura velika (@BaburaVelika) June 8, 2017 На крајот, еден од лекарите се сетил на сличен случај од неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колку е поголема раазликата меѓу должината на показалецот и претпоследниот, до малиот прст, толку подолг е пенисот. Научници од Универзитет во Кореа ја испитувале поврзаноста мегу прстите на рацете и должината на пенисот на 144 мажи и еве до какви резултати дошле: Колку е поголема раазликата меѓу должината на показалецот и претпоследниот, до малиот прст, толку подолг е пенисот. Тие велат дека ова е последица на хормон кој мајката го испушта додека е бремена, бидејки ако се изложени на поголемо количество на тестостерон, поголема ќе биде разликата меѓу прстите а пенисот подолг. Жените, пак, во матката се изложени на естроген, па затоа женските прсти отприлика е со иста големина, рекол научникот Тае Бео Ким. Според нив колку мажите се о поголема рљзлика во должината на прстите, толку се помажевни и попривлечни се за жените.
| | веќе видена | слични

Неверството е ризична работа и би можела да ве чини скапо – пенисот. Студија објавена во „Journal of Sexual Medicine“ откри дека од 16 случаи на пенисна фрактура во периодот меѓу 2007 и 2011 година, половина од пациентите се повредиле за време на вонбрачна афера. Фрактурата се случува кога „tunica albuginea“ – влакнеста мембрана која го опкружува ткивото во центарот на пенисот, се растегнува доколку пенисот во ерекција е свиткан. Овие луѓе не само што имале афера кога се повредиле, туку имале секс на необични места.
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 38 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

Ниеден политичар нема мандат да преговара за идентитетот на еден народ. Мнозинството македонски граѓани не гласале за програма во која е предвидена промена на ...
сите 93 | | | веќе видена

Заев  ќе учествува на трибина во Гевгелија,  а синоќа од Радовиш порача дека преку референдумот можеме конечно да обезбедиме подобра иднина за младите. ...
сите 56 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 105 | | | веќе видена

Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНИСОТ ГО СТАВИЛ КАДЕ ШТО НЕ ТРЕБА: Лекарите го ваделе 17 часа, на крајот се вклучиле и забари (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: