ПЕНИСОТ ГО СТАВИЛ КАДЕ ШТО НЕ ТРЕБА: Лекарите го ваделе 17 часа, на крајот се вклучиле и забари (ФОТО)

Денот му се претворил во вистински кошмар Кинез на возраст од 37 години, го ставил пенисот во клуч за отшрафување и денот си го претворил во вистински кошмар . Во акцијата за помош на овој кутар човек биле вклучени голем број луѓе - од доктори, преку пожарникари и на крајот, забари! Агонијата, верувале или не, траела цели 17 часа. Целиот заплет започнал од една докторска ординација каде персоналот не можел да го реши проблемот, па повикале пожарникари. Тие употребиле најразлични алати, додека пенисот веќе бил отечен и почнал да добива виолетова боја . Пожарникарите на крајот заклучиле дека топлината од нивната брусилка може да претставува сериозна опасност за пациентот. Затоа во игра повторно се вратиле лекарите кои сакале да извршат операција за да го намалат протокот на крв и да го извадат клучот, но и оваа идеја била премногу опасна по пациентот. Čovek zaglavio penis pic.twitter.com/OAV2QhDolH — babura velika (@BaburaVelika) June 8, 2017 На крајот, еден од лекарите се сетил на сличен случај од неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колку е поголема раазликата меѓу должината на показалецот и претпоследниот, до малиот прст, толку подолг е пенисот. Научници од Универзитет во Кореа ја испитувале поврзаноста мегу прстите на рацете и должината на пенисот на 144 мажи и еве до какви резултати дошле: Колку е поголема раазликата меѓу должината на показалецот и претпоследниот, до малиот прст, толку подолг е пенисот. Тие велат дека ова е последица на хормон кој мајката го испушта додека е бремена, бидејки ако се изложени на поголемо количество на тестостерон, поголема ќе биде разликата меѓу прстите а пенисот подолг. Жените, пак, во матката се изложени на естроген, па затоа женските прсти отприлика е со иста големина, рекол научникот Тае Бео Ким. Според нив колку мажите се о поголема рљзлика во должината на прстите, толку се помажевни и попривлечни се за жените.
| | веќе видена | слични

Неверството е ризична работа и би можела да ве чини скапо – пенисот. Студија објавена во „Journal of Sexual Medicine“ откри дека од 16 случаи на пенисна фрактура во периодот меѓу 2007 и 2011 година, половина од пациентите се повредиле за време на вонбрачна афера. Фрактурата се случува кога „tunica albuginea“ – влакнеста мембрана која го опкружува ткивото во центарот на пенисот, се растегнува доколку пенисот во ерекција е свиткан. Овие луѓе не само што имале афера кога се повредиле, туку имале секс на необични места.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 97 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 88 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 128 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНИСОТ ГО СТАВИЛ КАДЕ ШТО НЕ ТРЕБА: Лекарите го ваделе 17 часа, на крајот се вклучиле и забари (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: