Пиво во прав.

Данската пиварница ,,To ul,, (две пива) го претстави својот нов производ – пиво во прав, кој е подготвено да се конзумира насекаде, само треба да се додаде вода. Основачите на Пиварата Emil Jensen i Tore Ginter рекоа дека со процесот на замрзнување и сушење се врши одвојување на сувата материја на начин кој не го менува вкусот на пивото. Во овој процес, водата и алкохолот целосно исчезнуваат од пивото, а во правот остануваат шеќерите и протеините, компонентите кои му даваат горчлив вкус и ароматичните елементи. Карактеристичниот вкус на пивото се враќа во моментот кога на правот ќе му се додаде водата, но за да се да се добие традиционалнит вкус на пиво потебно е да се додаде и алкохол. Од компанијата велат дека ова пиво е направено за да може да се конзумира и на места каде што е тешко да се обезбеди во класична форма. И покрај иновативноста напредната верзија на пивото во прав која ќе содржи и алкохол може да биде забранета во земјите што забрануваат да се продаваат прашаци кои содржат алкохол. U ...
| | веќе видена | слични

Данската пивара „ To ul “ (Две пива) го претстави својот нов производ – пиво во прав, кое како што тврдат, е секогаш спремно за конзумирање на било кое место, откако ќе додадете вода. Основачите на пиварата Тобијас Емил Јенсен и Торе Гинтер, велат дека со процес на замрзнување и сушење, се врши одвојување на сувата материја од пивото на начин со кој не се менува вкусот. За време на процесот, водата и алкохолот потполно испаруваат од пивото , а во правот остануваат шеќери, протеини, компоненти кои на вкусот му ја даваат горчината и ароматичните елементи. Карактеристичниот вкус на пивото се враќа веднаш штом правот се залие со вода, но за да се постигне комплетниот ефект на традиционалниот пијалок, неопходно е да се додаде и алкохол, пишуваат во данскиот весник „Копенхаген пост“. Компанијата наведува дека пивото во прав е направено за да може да се конзумира на местата каде што е тешко достапно, на пример на излети во природа или авионски летови. Сепак, идната верзија која ќе содржи и алкохол можно е да биде ...
| | веќе видена | слични

Кога го измислија млекото во прав, тоа беше еден од најупотребуваните изуми, посебно за љубителите на кафе со млеко. Се олесни пристапот и употребата на млекото. Наместо во тетра пакувања или шишиња, имавме производ во прав кој се носеше во чанта. Истото се случи и со супите и сите останати инстант продукти кои излегоа на пазарот. Тоа што Данците сега го направија е пиво во прав кое е веднаш подготвено за консумирање, само треба да се растовори во вода. Звучи чудно, да и искрено не знаеме колку може да биде убав вкусот, но како за новитет, веројатно секој би пробал еднаш, ако не повеќе. Се подготвува на тој начин што се замрзнува и се суши, а потоа се добива сувата материја на пивото која не го менува вкусот. Во процесот на подготовка испарува водата, но исто така алкохолот. Карактеристичниот вкус на пивото се враќа штом се додаде вода, но за да се добие оригинален вкус на пиво, потребно е да се додаде алкохол. Сега се наметнува прашањетo? Зошто е потребен целиот овој процес ако потоа мора да се додаде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данската пивара То ул или во превод Две пива, има нов производ пиво во прав за кој вели дека е секогаш подготвен за конзумација само треба да му се додаде вода. Сопствениците на оваа пивара Тобијас Емил Јенсен и Торе Гинтер, велат дека со процесот на замрзнување и сушење се врши оддвојување на сувата материја на пивото. На тој начин пивото не го менува вкусот. За време на тој процес, водата и алкохолот целосно испаруваат од пивото, а во правот остануваат шеќерите, протеините, компоненти кои даваат горчина и ароматични елементи.Штом ќе се полие со вода, пивото го добива препознатливиот вкус, но сепак треба да се додаде и алкохол, пишува Копенгахен пост.Пивото во прав е направено за да може да се конзумира на места на кои пивото не е достапно,на излети или за време на лет во авион. Пиварата То ул е основана во 2010 година, а нејзините производи се продаваат во над 40 земји.
| | веќе видена | слични

Данската пиварница To ul („Две пива“) го претстави својот нов производ – пиво во прав, кое, како што тврдат од компанијата, секогаш е готово за консумирање на кое било место во кое било време и само треба да му се додаде вода. Основачите на пиварницата, Тобајас Емил Јенсен и Торе Гинтер, велат дека со процес на замрзнување и сушење се врши издвојување на сувата материја од пивото на начин кој не го менува вкусот. За време на тој процес водата и алкохолот целосно испаруваат од пивото, а во правот остануваат шеќерите, протеините, компонентите кои му го даваат вкусот и горчината и ароматичните елементи. Карактеристичниот вкус на пивото се враќа штом пивото се полие со вода, но за да се постигне целосниот ефект на традиционалното пиво неопходно е да му се додаде алкохол. Од компанијата To ul наведуваат дека пивото во прав е направено со цел овој пијалак да може да се консумира и на местата каде што е тешко достапен, како, на пример, на излети и на авионски летови. Сепак, идната верзија која ќе содржи и алкохол ...
| | веќе видена | слични

Останато

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
сите 405 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 356 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 124 | | | веќе видена

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова ...
сите 226 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пиво во прав.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: