Угостителство

ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ ЗА МУЛТИКУЛТУРАЛНОСТА ВО УГОСТИТЕЛСКИОТ СЕКТОР. Мултикултуралноста во сите услужни дејности, а особено во туризмот и угостителството бара ...
сите 7 | | | веќе видена

Во светот постојат одредени пишани и непишани правила за однесување. Секогаш е важно да ги знаете доколку сакате да оставите позитивен впечаток кај луѓето кои ...
| | веќе видена

Данската пиварница ,,To ul,, (две пива) го претстави својот нов производ – пиво во прав, кој е подготвено да се конзумира насекаде, само треба да се додаде ...
сите 6 | | | веќе видена

1 . Сопственик на ресторан . Технички, сопственик на ресторан може да биде секој кој ќе се реши за овој бизнис и што ќе најде доволно средства за да ја ...
| | веќе видена

Всушност, за неговата популарност сведочат сите фотографии на социјалните мрежи со хаштагот #brunch и фактот дека сѐ повеќе ресторани нудат голем избор на ...
сите 2 | | | веќе видена

next