Peugeot со успешен старт на Dakar 2016

Спорт По најавите кои ги имаше месеци наназад и изборот од најдобрите рели возачи кој Peugeot ги ангажираше во својот тим, очекувано со самиот старт на релито, тимот се најде на врвот на табелата. Навистина амбицијата да се победи на Dakar за Peugeot станува се поблиска, а во прес информацијата ви го прикажуваме комплетниот тим кој стои зад успехот, како и неколку детали околу самото рели. Очигледно дека возачите и возилото сами по себе не се доволни за врвен тим и за пласман на првото место, затоа погледнете каква е формулата на Peugeot за да се добие Dakar.
| | веќе видена | слични
2 копии

Што е нормално? Многумина би рекле дека секое утро станувањето, облекувањето, поаѓањето за работа, враќањето дома, автомобилот и домот кои ги оставате зад себе за да можете да ги платите се нормална работа. Но, дали е тоа реалноста? Каква е реалноста? Ова моќно видео засекогаш ќе ви ги промени ставовите:
| | веќе видена | слични

Останато

Универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата ...
сите 214 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 262 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна ...
сите 96 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 160 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 157 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ постојано го споменува „македонското сценарио“, но тој греши и не разбира. Тоа што Вучиќ не го разбира и кога говори за ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседалскиот кандидат на СДСМ и здружената коалиција, Стево Пендаровски е на врвот според број на следбеници на социјалната мрежа фејсбук, каде има безмалку ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Peugeot со успешен старт на Dakar 2016

Од:
До кого (е-маил):
Порака: