Сакаа да докажат дека луѓето не се зли – ИСИС ги уби


2 копии

Лорен Геогеган и Џеј Остин, млад пар од САД, беа убиени во Таџикистан додека патуваа со велосипеди низ светот. Одговорноста за нападот во кој загинаа ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под ...
сите 155 | | | веќе видена

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 158 | | | веќе видена

Француските власти го истражуваат случајот околу постарата жена, учесник на протестот на „Жолтите елеци“ која заработи повреди во налетот на полициските сили ...
сите 87 | | | веќе видена

Белград е еден од гарантите на Дејтонскиот договор врз основа на која функционира Република Српска, и нема дозволи постоењето на оваа структура да биде ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сакаа да докажат дека луѓето не се зли – ИСИС ги уби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: