Пандев: `Фала му на бога, останувам`

На Горан Пандев му се оствари желбата за нов договор со Наполи, тој се надева дека таму ќе ја заврши кариерата. Горан е пресреќен што останува во Наполи. Пандев претходната сезона беше на позајмица во Наполи, одигра добро со исклучок на почетниот период на прилагодување, и не ја криеше желбата дека посакува да остани во клубот. Проблем претставуваа неговите примања, но тоа е надминато па договорот ќе го потпиши веднаш штом се врати во Италија. "Фала му на бога, останувам, ќе потпишам договор до 2015 година со можност да останам и уште една година подолго. Односно, таму посакувам да ја завршам кариерата." изјави капитенот на македонската репрезентација. Горан одморот го искористи за да се ожени, а еден од главните гости на свадбата беше неговиот добар пријател, Дејан Станковиќ.
| | веќе видена | слични

Македонскиот најдобар фудбалер вчера и официјално потпиша тригодишен договор со кој останува играч на Наполи до 2015-та година. Македонскиот најдобар фудбалер Горан Пандев од вчера и официјално е играч на Наполи. Шпекулациите кои се појавија пред десетина дена, вчера се официјализираа откако нашиот напаѓач го стави својот потпис на тригодишниот договор со кој се обврза да остане во Неапол до 2015-та година. -Имаше понуди од други клубови, но за мене прва опција секогаш беше Наполи. Никогаш не сум видел толку обединета екипа, толку голем колективен дух и пријателство. Уживам тука во Неапол, среќен сум и јас и моето семејство и искрено се надевам дека успесите со овој тим допрва доаѓаат, изјави Горан Пандев за италијанските медиуми. Според зборовите на првиот човек на тимот Аурелио Де Лаурентис, Наполи платил 7,5 милиони евра на Интер како обештетување, а иако не зборуваше за годишните примања на Пандев, сепак се шпекулира дека Македонецот ќе има годишна плата од 2,5 милиони евра, што е за еден милион помала ...
| | веќе видена | слични

"Македонскиот најдобар фудбалер Горан Пандев од вчера и официјално е играч на Наполи. Шпекулациите кои се појавија пред десетина дена, вчера се официјализираа откако нашиот напаѓач го стави својот потпис на тригодишниот договор со кој се обврза да остане во Неапол до 2015-та година. -Имаше понуди од други клубови, но за мене прва опција секогаш беше Наполи. Никогаш не сум видел толку обединета екипа, толку голем колективен дух и пријателство. Уживам тука во Неапол, среќен сум и јас и моето семејство и искрено се надевам дека успесите со овој тим допрва доаѓаат, изјави Горан Пандев за италијанските медиуми. Според зборовите на првиот човек на тимот Аурелио Де Лаурентис, Наполи платил 7,5 милиони евра на Интер како обештетување, а иако не зборуваше за годишните примања на Пандев, сепак се шпекулира дека Македонецот ќе има годишна плата од 2,5 милиони евра, што е за еден милион помала од претходната. "
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Македонската информативна агенција (МИА) во соопштение до медиумите демантира дека за корекција на дел од изјавата на премиерот Зоран Заев од Вашингтон имала ...
сите 133 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 91 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 37 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, Секторот за внатрешни работи Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе ...
сите 100 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 81 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 92 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба од духовна забава и од вас зависи дали ќе ја организрате. Посета на кино, театар, концерт… ќе ве наполни со позитивна ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандев: `Фала му на бога, останувам`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: