Белоти ги скина лигаментите

Фудбалерите и навивачите на Торино се во шок по тешката повреда што најдобриот играч на оваа екипа, Андреа Белоти, ја заработи на последниот тренинг на „торинезите“. Иако се уште нема официјална потврда, италијанските медиуми информираат дека станува збор за проблем со лигаментите во коленото, што ќе значи и пауза од најмалку шест месеци од терените. Ова практично значи дека Белоти нема да може да се врати до крајот на сезонава, што ќе биде сериозен удар за Торино во обидот оваа екипа да стигне до што подобар пласман во Серија А.
| | веќе видена | слични

Џејсон Панчон доби многу критики поради грубиот старт со кој го „собра“ Кевин де Брујн на дуелот меѓу Кристал Палас и Манчестер Сити, а на изненадување на гостинските фанови, не доби црвен картон за овој потег. И додека англиската јавност очекуваше Панчон да биде дополнително казнет по прегледувањето на снимката, Кристал Палас информираше дека и онака овој фудбалер нема уште долго да се врати на терените. Панчон и самиот заработил повреда по овој старт, поточно ги скинал лигаментите на коленото, по што дефинитивно ќе го пропушти преостанатиот дел од сезоната.
| | веќе видена | слични

Синиша Михајловиќ може да здивна откако беше обелоденето дека повредата на Андреа Белоти не е сериозна и најдобриот фудбалер на Торино ќе може набрзо да се врати на терените. „Торинезите“ стравуваа дека станува збор за кинење на лигаментите на коленото и крај на сезоната на голгетерот, но деталните прегледи покажаа дека лигаментите се само истегнати. „ Прегледи ја исклучија можноста за повреда на лигаментите или на менискусот “ – соопштија од медицинскиот тим на Торино. Голгетерот ќе го пропушти дуелот со Џенова на 30 декември, како и претстојниот меч од Купот на Италија против Јувентус на 3 јануари, но се очекува наскоро потоа да му се стави на располагање на тренерот Михајловиќ.
| | веќе видена | слични

Останато

Според последните информации од Шри Ланка, полицијата смета дека татко на двајца од бомбашите самоубијци кои учествувале во терористичките напади, им помогнал ...
сите 503 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 392 | | | веќе видена

Од нив половина милион се во Велика Британија и 2,5 милиони во САД. Повеќе од 21 милион деца годишно не примаат таква вакцина, додава УНИЦЕФ. Во првите три ...
сите 250 | | | веќе видена

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за ...
сите 186 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белоти ги скина лигаментите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: