Зелен чај со портокал за намалување на апетитот и побрзо согорување на мастите!

Зелениот чај има многу позитивни дејства врз здравјето и телото како на пример намалувањето на апетитот и побрзото согорување на маснотии во телото. Покрај тоа има и својства кои ја подигаат температурата на телото и со тоа го забрзува метаболизмот. Зелениот чај дава подолго чувство на ситост, што го прави делотворен во борбата против вишокот килограми. Зелениот чај може да се збогати со многу додатоци, но најдобро решение за слабеење е комбинацијата со портокал. Овој пијалак го прослави прочуениот доктор Оз кој нагласува дека 1 шолја чај дневно го забрзува метаболизмот за 12%, го регулира шеќерот во крвта и го зајакнува имунитетот. На многумина зелениот чај не им е највкусен, па затоа додавањето на портокал или грејпфрут ќе ви помогне да го засакате. Потребни состојки за овој пијалак за слабеење: 1l вода 5 вреќички зелен чај 1 портокал Свежо нане Подготовка: Во 1 литар врела вода ставете ги ќесичките чај и оставете ги само 3 минути. Добро измијте го портокалот и исечете го на кругови. Додајте ги ментол ...
| | веќе видена | слични

Изгасете ја жедта на летното сонце. Состојки 2 шолји малини и/ или капини 2 портокали, излупени и исечкани 1 лимон, излупен и исечкан на кришки 1 краставица, исечкана на кругчиња неколку листови босилек 3 литри вода Начин на подготовка Измијте ги малини/капините, исечкајте го остатокот од овошјето и ставете го во бокал со три литри вода. Оставете ги во фрижидер најмалку два часа, а потоа уживајте во освежителниот пијалак. Босилекот ќе го стабилизира шеќерот во крвта, цитрусите ќе ги елиминираат токсините од телото, а краставицата ќе им даде освежувачки минерали на вашето лице и тело. По желба наместо босилек можете да користите свежо нане, или пак јагоди, боровници или цреши наместо малини и капини.
| | веќе видена | слични

Постојано зафатени со обврски и константно соочувајќи се со стресни ситуации, на сите им се случува на крајот на денот да чувствуваат неверојатна изнемоштеност. А тогаш луѓето немаат желба за ништо и за никого. Но што ако постои пијалак направен од природни состојки кој може да ви ја врати енергијата? Зелена возвишеност Потребни состојки: 8 стебленца кељ 2 зелени јаболка 2 зелени круши 1 краставица Начин на подготовка: Откако сите состојки ќе се измешаат заедно во блендер, пијалакот се остава да се олади во фрижидер. По 20 мин. се ужива во ладен и свеж, целосно природен, енергетски пијалак. Мешавина со цвекло Потребни состојки: 6 излупени моркови 4 излупени цвекла 2 црвени јаболка Неколку резанки излупен ѓумбир Куркума (по желба) Начин на подготовка: Сите состојки се мешаат заедно во блендер, па пијалакот се остава да се олади во фрижидер. По половина час се ужива во овој неверојатно освежителен пијалак. Чај од лаванда Потребни состојки: 4 гранчиња лаванда или 25 г истолчена лаванда 2 гранчиња нане Мед или ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зелен чај со портокал за намалување на апетитот и побрзо согорување на мастите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: