Ученици од „Кузман Шапкарев” и „Рајко Жинзифов” имаа средба со градоначалникот на Кисела Вода

3 копии

Ученици од општинските основни училишта: „Кузман Шапкарев” и „Рајко Жинзифов” денеска имаа едукативна средба со градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Кисела Вода со цел да го унапреди и омасови спортот на својата територија, објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и за ...
| | веќе видена | слични

До редакцијата на Makpress.mk беше испратен демант од страна на општина Кисела Вода во врска со серијата текстови објавени на порталот а во врска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шаховскиот велемајстор Роландо Кутиров денеска ќе биде гостин на Општина Кисела Вода и ќе одигра симултанка на 21-та табла со учесниците на „Шаховската лига на ...
| | веќе видена | слични

Утврдена била локацијата каде ќе биде преместен Центарот за зависници што сега се наоѓа во Кисела Вода, велат официјално од општината. Тоа не било нивна ...
| | веќе видена | слични

Општина Кисела Вода нема обезбедено локација каде би се преместил Центарот за зависници, дознава „Макпрес“ од извори во конкретната локална самоуправа. Зошто и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 391 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 70 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученици од „Кузман Шапкарев” и „Рајко Жинзифов” имаа средба со градоначалникот на Кисела Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: