Пандев на клупата против Баерн

2 копии

Италијанските медиуми објавуваат дека тренерот на Интер, Леонардо ќе ја смени тактиката за мечот против Баерн и ќе игра подефанзивно (4-3-2-1), со Самуел Ето како единствен напаѓач. Газета дело Спорт тврди дека зад Камерунецот ќе бидат Весли Снајдер и Дејан Станковиќ, кои ќе помагаат и на средниот ред во обид да се спречат Арјен Робен и Франк Рибери. Горан Пандев мечот ќе го започне мечот од клупата за резерви и во зависност од резултатот ќе влезе во игра. Маикон ќе игра по десната страна, Иван Кордоба и Лусио во централниот одбранбен ред, а Кристијан Киву на левата бековска позиција. Се очекува во средниот ред да се најдат Хавиер Занети, Естебан Камбијасо и Тијаго Мота. Најверојатен состав: Жулио Сезар, Маикон, Кордоба, Лусио, Киву, Занети, Камбијасо, Тијаго Мота, Снајдер, Станковиќ, Ето. Минатата сезона двата тима се сретнаа во финалето на Лигата на шампиони и Интер славеше со 2:0 со головите на Диего Милито, додека оваа сезона, жрепката сакаше да ги одмерат силите во осминафиналето.
| | веќе видена | слични

Екипите на Интер и Баерн Минхен во следниве состави ќе истрчаат на Џузепе Меаца: Интер: Цезар, Маикон, Ранокиа, Лусио, Киву, Занети, Камбијасо, Мота, Станковиќ, Снајдер, Ето Клупа: Кастелаци, Карја, Марига, Матераци, Пандев, Котуњо, Нагамото Баерн Минхен: Крафт, Бадштубер, Густаво, Тимошчук, Лам, Прањиќ, Швајншајгер, Рибери, Робен, Милер, Гомез Клупа: Бут, Брено, Ван Бујтен, Алтинтоп, Отл, Клосе, Крос
| | веќе видена | слични

Леонардо се соочува со проблеми во составувањето на составот, особено со играчите од нападот со оглед на тоа што Пацини и Милито не му се на располагање, додека младиот Алибек е дел од Вијаџеро купот, каде што на натпреварот што се уште е во тек, по првиот дел е стрелец на два погодици. Ван Гал од друга страна нема поголеми проблеми околу составување на тимот што ќе истрча од првата минута против Интер. Официјалните состави се: Интер (4-3-2-1): Цезар Маикон Лусио Ранокиа Киву Занети Камбиасо Мота Станковиќ Снајдер Ето Баерн Минхен (4-2-3-1): Крафт, Лам, Тимошчук, Бедстабер, Прањич, Швајнштајгер, Густаво, Робен, Милер, Рибери, Гомез.
| | веќе видена | слични

Интер и Баерн ја спасуваат сезоната Последниот пат кога се сретнаа Интер и Баерн Минхен, двата тима беа на 90 минути од совршена сезона. Овојпат, тие само сакаат да си ја спасат сезоната. Италијанскиот и германскиот шампион денеска го играат првиот дуел од осминафиналето на Лигата на шампионите во реприза на ланското финале. Победата од 2:0 на "Сантјаго Бернабе" му ја донесе тројната круна на Интер, додека Баерн остана со Бундеслигата и Купот на Германија. Девет месеци подоцна, тимовите се мачат да ги повторат формата и резултатите од претходната сезона. - Речиси е невозможно Баерн да ја освои Бундеслигата сезонава. Би рекол дека имаме повеќе шанси да триумфираме во Лигата на шампионите - кажа крилото на Баварците Арјен Робен. Интер, кој ја отпушти замената на Жозе Мурињо Рафа Бенитес во декември, е трет во Серија А, иако игра многу подобро под водство на Леонардо. За дуелот со Баерн ќе недостига повредениот Диего Милито, но тоа значи шанса за Горан Пандев да се наметне во првиот тим на "нераѕурите". Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 248 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 296 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандев на клупата против Баерн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: