Првите фотографии од новиот Audi A4!

Auto Express објави фотографии од новиот автомобил Audi A4. Овој автомобил премиерата треба да ја доживее на саемот за автомобили во Франкфурт кој ќе се одржи во месец септември. Како што најави Улрен Хакенберг, новиот A4 ќе донесе нов стандард во класата кога е во прашање квалитетот на возењето. Масата треба да биде за околу 100 kg пониска од таа на актуелниот модел и тоа благодарение на новата MQB платформа. Тоа автоматски ќе ги подобри перформансите и ќе ја намали потрошувачката, а ќе придонесе и за многу подинамично возење. И од Audi ветуваат дека тоа нема да биде на сметка на удобноста, таа исто така ќе биде подобрена во однос на актуелниот модел. Промените во надворешниот изглед нема да бидат големи. Меѓутоа, новиот Audi A4 се одликува со поостри и поспортски линии.
| | веќе видена | слични

Според британскиот Auto Express ова би требало да е новото Audi A4 кој треба да биде презентиран на саемот за автомобили во Франкфурт. Овој модел ќе се карактеризира со MQB платформа, масата ќе биде 100кг помала од стандардниот модел, а со самото тоа ќе бидат подобрени перформансите. За прв пат би требало да се појави 9-степен DSG менувач кој ќе го оптимизира погонот и ќе има подобри перформанси во однос на 7 степениот менувач. Промените однадвор нема да бидат нешто посебно големи, и понатаму изгледот ќе биде карактеристичен за Audi.
| | веќе видена | слични

Британскиот Auto Express тврди дека ова е новиот A4, кој треба да ја доживее премиерата на саемот за автомобили во Франкфурт во Септември. Ќе лежи на целосно нова платформа и ќе донесе многу новитети, но само еволуција во дизајнот... Ако им веруваме на ветувањата на Audi, односно главниот за технички развој, Улрих Хакенберг, новиот A4 ќе донесе нови стандарди во класата кога е во прашање целосниот квалитет на возењето. Благодарение на новата MQB платформа, масата треба да биде за околу 100 kg пониска од таа на актуелниот модел, што ќе ги подобри перформансите и намали потрошувачката, а ќе придонесе и за многу подинамично возење. Audi најавува најголем напредок токму во динамиката во возењето – велат дека ќе A4 ќе биде подобар и од BMW Серија 3, која веќе две децении е бенчмаркот во класата. И сето тоа нема да биде на сметка на удобноста, која се очекува исто така да биде подобрена во однос на актуелниот модел. Моторите ќе бидат само обновени, што е логично бидејќи и во моментов се едни од најдобрите во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првите фотографии од новиот Audi A4!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: