Новиот руски проектил сее страв по светот: Не постои контра удар кој може да го запре


2 копии

Русија е првата земја на светот која направи тестирање на хиперзвучен проектил "Circon", кој наскоро би требало да биде вброена во арсеналот на руската ...
| | веќе видена | слични

Русија е првата земја на светот која успешно спровела тестирање на хиперзвучна противбродска ракета "Circon", која наскоро би требало да биде вброена во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот руски проектил сее страв по светот: Не постои контра удар кој може да го запре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: