Новиот апдејт на Windows 10 “подарува” простор од 7 GB

Windows 10 добива по две поголеми надградби годишно, надградби кои донесуваат нови функции кои не се дел од стандардните сигурносни надградби кои ги има секој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дел од новата постава на СДСМ се нeискусни кадри зашто поисkусните oдбиваат да бидат дел од партиските структури, коментираат од ВМРО- ДПМНЕ за новите ...
сите 458 | | | веќе видена

УЈП го достави налогот до притворениот Бојан Јовановски во Шутка, со кој даночните инспектори ќе ја почнат контрола во невладината организација, Меѓународен ...
сите 348 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот апдејт на Windows 10 “подарува” простор од 7 GB

Од:
До кого (е-маил):
Порака: