„Ова е крај“ – нова моќна балада на Нина Јанева


3 копии

Новата песна на Нина Јанева е насловена „Ова е крај“. Се работи за балада со примеси на блуз, госпел и поп, каде што само во придружба на пијано и органа, Нина ги опишува своите чувства преку суптилна и моќна вокална интерпретација. Песната е комплетно авторско и продуцентско дело на Александар Масевски. Додека пак, видео записот е во реализација на Александар Ристовски-Принц.
| | веќе видена | слични

Новата блуз-балада на поп-пејачката Нина Јанева „Ова е крај“ е како што вели таа, песна по нејзин мерак. Ја напиша познатиот композитор Александар Масевски, а спотот го изработи Александар Ристовски- Принц. „Идејата за песната е комплетно на Масе. Јас само му кажав каков тип на музика би сакала да изведувам, нешто што малку поретко се негува, како на пример блузот. Го сакам стариот звук, не сакам песни полни електроника и пеглање на вокали“, изјави Нина, која важи за една од нашите најквалитетни вокали. Целиот текст прочитајте го на Женски магазин, тука.
| | веќе видена | слични

„Љубов моја си“ е насловот на новата песна на младите музичари Тања Бојковска и Владимир Ризоски, кои за овој проект ги здружија силите со колегата Ѓорѓи Крстевски, чиј потпис стои на целокупниот аудио-визуелен производ (музика, текст, аранжман, микс, мастеринг и видеопродукција).Тања Б. се појави на музичката сцена пред десетина години, кога беше актуелна со песните „Сила“ и „Затворен е овој круг“ (и двете дело на Александар Масевски), а како соло-изведувач последно ја видовме на минатогодишниот „Макфест“, каде што настапи со композицијата „Трепет“ потпишана од колешката Сара Мејс. Заедно со Владимир, пак, публиката најдобро ги знае по бројните настапи низ Македонија, како и по учеството во втората сезона на регионалниот „Х фактор“ под името „Спарклс“.Како звучи и изгледа овој одличен дует на Тања и Влатко дознајте горе. Уживајте!
| | веќе видена | слични

Популарниот хрватски музичар Тони Цетински деновиве ја објави својата песна насловена „Као у сну“, со која го најавува новиот албум што ќе го носи истиот наслов.„Соништата постојат за да се сонуваат, но не се сите сонови убави. Сепак, оваа песна е еден од моите поубави сонови. Затоа по неа и албумот ќе се вика ’Како во сон’. Немојте никогаш да престанете да сонувате за подобро утре, никогаш не откажувајте се од своите соништа за љубовта и за животот, а јас ви посакувам да ви исполнат најдобрите соништа, баш како што ми се исполнија и мене“, порача музичарот, најавувајќи го новиот сингл, чии музика и текст ги потпишува Амил Лојо, аранжманот е на Марко Војводиќ, а музички продуценти се самиот Тони и Игор Ивановиќ. „Кога обожавателите со години те поддржуваат во музичката работа, истовремено си на врвот на сцената, а за концертите секогаш се бара влезница повеќе, сè што можеш да кажеш е дека живееш како во сон. Токму тоа го направи музичарот и човекот, кој секогаш ја истакнува љубовта како свој двигател и ...
| | веќе видена | слични

Нина со изненадување во македонската музика Нина Јанева конечно со нова песна - освежување на македонската музичка сцена. Баладата „Ова е крај“ е создадена со примеси на блуз, госпел и поп, а е изведена со пијано и органа. По првите тактови во мелодијата и првите кадри од ТВ спотот, може да се заклучи дека ваков квалитет е неопходен на нашата естрада. Песната е комплетно авторско и продуцентско дело на Александар Масевски, а за реализацијата на видео записот се погрижи Александар Ристовски-Принц.
| | веќе видена | слични

По подолго време пејачката Нина Јанева ги израдува своите обожаватели со нова песна. Овој пат станува збор за емотивната балада „Ова е крај“ со примеси на блуз, госпел и поп, што Нина ја донесе во придружба само на пијано и органа. Нина ги опишува своите чувства преку суптилна и моќна вокална интерпретација.Песната е комплетно авторско и продуцентско дело на Александар Масевски.„Ова е крај“ доби и свој видеозапис за чија режија и реализација се погрижи Александар Ристовски-Принц.
| | веќе видена | слични

По одличното првенче „Само да си тука до мене“, ресенското дуо „Екстраваганца“ деновиве ја објави својата нова песна насловена „Казна моја си“, која стигна заедно со своја екранизација. И овојпат станува збор за песна со музика од Хари Котларовски, кој, всушност, се врати на сцената по пауза од шест години токму заради овие момци, а текстот е на едната половина од дуото, Јовче Воденичаровски.На визуализацијата за „Казна моја си“ работеше екипата на продукцијата „ПС вижуал арт“ (PS Visual Art), а покрај Јовче и Крсте се појавува и Љиља Прентовиќ.„Казна моја слатка си, со сите твои прамени и лесни чекори! Казна моја слатка си, летен дожд на образи, мој лек за гревови“, пеат момците во својата нова песна, а како изгледа и звучи сето тоа дознајте горе. Уживајте!
| | веќе видена | слични

После подолга пауза од сцената, но само како самостоен изведувач, Александар Ристовски Принц деновиве ја објави темата „Шарена банана“, во која гостува колешката Калина Велковска, позната само како Кали.„Инспирацијата за оваа песна ми дојде во продавница, гледајќи ги шарените банани тргнати на страна. Обично тие банани се најблаги и највкусни за јадење, но децата не ги сакаат. И така ми дојде идеја да ја персонифицирам обесправената слатка банана, па само ја поврзав приказната со девојка“, вели Принц.„Шарената банана“ доби и свое официјално видео во режија на самиот Принц, во кое покрај него и Кали се појавуваат и Александар Ванчовски – Џигер на тапани, Јане Тодоровски на бас и Петар Лукиќ на клавијатура. Песната воедно е најава за нов албум, кој наскоро ќе биде достапен за преземање од најголемите светски платформи како што се Ајтјунс, Гугл плеј и Спотифај.Инаку, Принц од неодамна е и првиот уметник што стана дел од „Адрија артистс“ (Adria Artists), платформа на која „различни артисти од исто поднебје ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот музичар Александар Ристовски – Принц сними нова песна „Шарена банана“, а заедно со него се појавува и младата пејачка Кали. „Инспирацијата за оваа песна ми дојде во продавница гледајќи ги шарените банани тргнати настрана. Обично тие банани се најблаги и највкусни за јадење, но децата не ги сакаат. И така ми дојде идеја да ја персонифицирам обесправената слатка банана, па само ја поврзав приказната со девојка“, вели Принц. За новата тема Принц сними и видеоспот на кој се потпишува и како режисер, а во видеото, покрај него и Кали, се појавуваат и Александар Ванчовски – Џигер на тапани, Јане Тодоровски на бас и Петар Лукиќ на клавијатура. Со промоцијата на песната се најавува новиот албум кој набргу ќе биде достапен за преземање од најголемите светски платформи како „Епл ајтјунд“, „Гугл плеј“ и „Спотифај“. Гледајте:
| | веќе видена | слични

Македонската пејачка Нина Јанева објави видеоспот за баладата „Ова е крај“, која ја направи Александар Масевски -Масе. Песната доби и спот, а го режираше Александар Ристовски-Принц. Песната на Нина е балада со малку блуз, госпел и поп, каде што само во придружба на пијано и органа, Нина вокално ги опишува своите чувства. „Песната е авторско дело на Александар Масевски со кого соработувам активно последниве две години. Видеото го режира Александар Ристовски – Принц, а за шминката и фризурата се погрижи Зорица Николова. Ова е приказна во која ќе се најдат многу девојки и жени. Добар блуз кој мене лично ми дејствува како мевлем“, вели Нина за „Репортер“.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ова е крај“ – нова моќна балада на Нина Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: