Деведесет и петгодишен Британец ја убил својата гатачка

Фото: АрхиваЛондонската полиција приведе еден годишен маж, кој е осомничен за убиство на неговата гатачка.Се работи за шеесет и едногодишна жена, која во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Необичен настан се случи во Хрватска каде полицијата во голема потера фати маж, а при апсењето тој почина. Хрватските медиуми денеска пишуваат дека во ноќта, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, говорејќи на расправата во грчкиот Парламент, кусо пред гласањето доверба на Владата, ги извести пратениците дека Грција ја ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деведесет и петгодишен Британец ја убил својата гатачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: