Тексас во деловен стајлинг


Рака на срце, досега важеше правилото дека тексас-парчињата се дозволени само за време на „кежуал-петоците“, но новите модни трендови укажуваат на нешто сосема поинакво. Имено, според модните познавачи, денимот може слободно да се комбинира и со „строга“ деловна облека, потребна е само мала вештина како да го направите тоа. Ви донесуваме неколку наши предлози, а вие изберете го својот фаворит и… правец на работа во омиленото тексас-парче! 1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7) Текст: А. Велјановска
| | веќе видена | слични

Со темелната преработка на моделот 370Z Roadster, Нисан доби концептно возило кое што ќе биде претставено на Саемот за автомобили во Чикаго кој што ќе се одржува од 10-ти до 19-ти февруари. Конечниот производ кој што се крие зад називот 370Zki всушност е моторна санка која што „под хаубата“ има 3,7-литарски V6 мотор со 7-степен автоматски менувач кој што развива сила од 332 коњски сили. „370Zki ја продолжува нашата традиција на претставување на концепти на зимски возила. Со оглед на натпреварувачкото наследство од моделот Z, за нас 370Zki е природна комбинација“, објаснија од Нисан. Максимално поединставнето, природната комбинација на моќ и адаптирање на сосема поинакви услови на патиштата, значи дека Нисан на моделот 370Z Roadster на местото на предните две тркала му постави санки, а на задните две тркала има гасеници. Сето тоа е реализирано откако претходно е отстранет погонскиот систем и секако, доработен задниот дел поради висината на гасениците, а поради предните санки, предниот дел е подигнат за 7,5 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цело време сме живееле во заблуда. Интернет-прелистувачот Firefox на Mozilla објави дека планира да го промени своето лого, но вниманието на луѓето го привлече нешто сосема друго. Корисниците од овој прелистувач дури сега го забележале значењето на оригиналното лого на оваа компанија. Она што на многумина им се чини како круг со црвена лисица (како што и самиот наслов на прелистувачот сугерира), всушност е нешто сосема поинакво. Ако малку подобро се разгледа знакот, ќе видите дека црвените нијанси потсетуваат на лисица поради што многумина заклучиле дека тоа е огнена лисица, особено поради името на самиот прелистувач. Сепак, сите што така мислат – грешат. Дизајнерите на Firefox, всушност, биле инспирирани од целосно друго животно, црвените панди. Firefox, всушност, е прекарот што му е дадено на ова животно. Иако постојат и такви што го знаат ова, на интернет многумина останаа збунети поради ова сознание.
| | веќе видена | слични

Останато

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 162 | | | веќе видена

По неуспешниот обид на работните групи на власта и опозицијата да се усогласат за Законот за јавно обвинителство со кој треба да се реши статусот на ...
сите 132 | | | веќе видена

Поддршката за Законот за јавното обвинителство е клучна за отворање на преговори за членство во Европската Унија, велат од Министерството за правда и додаваат ...
сите 147 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да се престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тексас во деловен стајлинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: