Не крадете... ако сте `noob`!

Кога некој му го "собра" MacBook Air-от на Mark Bao, тој не очајуваше. Бидејќи нашиот Mark колку толку се разбира од компјутери, а несреќниот крадец не... Mark успеа да извади повеќе видео-снимки од својот украден лап-топ (преку мрежа), кои содржеа "инкриминирачки" детали за крадецот. Какви детали? Видете и сами... Крадецот, кога го видел ова видео постирано на Youtube, веднаш му го вратил лап-топот на Mark, нудејќи му го во замена да го тргне видеото... Но, Марк не е спремен за никакви договори. Тој се надева дека ќе успее да му влезе и во Facebook акаунтот, како и да извади уште некои слики и потоа да ги објави и нив, за крадецот да продолжи да страда! DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"
| | веќе видена | слични

За секој вратен лап-топ, iPhone или iPad, Apple ги прашува муштериите зашто го враќаат и потоа таа информација ја лепи на post-it note и ја закачува до вратената роба. Така, кога анонимен човек го вратил својот iPad 2, тој напишал како причина - "Wife said no". Ова им станало интересно на вработените, а по некоја случајност информацијата стигнала и до двајца потпретседатели на компанијата. Потоа, тие му пратиле нов iPad 2 на човекот, бесплатно и закачиле ливче на него - "Apple said yes". :) DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"
| | веќе видена | слични

Останато

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 153 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 69 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не крадете... ако сте `noob`!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: