Рондо: Никогаш нема да играм за Мајами Хит

Плејмејкерот на Бостон Селтикс, Ражон Рондо остана единствената голема ѕвезда во Селтикси по заминувањето на Пол Пирс и Кевин Гарнет во Бруклин Нетс. Иако секогаш е неизвесно каде би ја продолжиле својата кариера НБА ѕвездите, Рондо сепак знае чиј дрес никогаш нема да го облече во неговата кариера. ,,Никогаш нема да играм за Мајами Хит'' - изјави кратко и јасно Ражон Рондо во својот кошаркарски камп во Кентаки. Не е тајна дека Рондо не ја сака екипата на Мајами Хит и нивната најголема ѕвезда, Леброн Џејмс. Нетрпеливоста помеѓу Џејмс и Рондо започна уште додека Леброн беше член на екипата на Кливленд Кавалирс, а продолжи кога Леброн во 2010. година се пресели во редовите на актуелниот шампион.
| | веќе видена | слични

„Барклејс центарот“ во Бруклин ги дочека новите засилувања на „Нетс“, Кевин Гарнет, Пол Пирс и Џејсон Тери, откако сите тројца дојдоа од редовите на Бостон „Селтикс“. Со желба да создадат шампионски тим кој ќе му парира на Мајами „Хит“ во источната конференција на најсилната кошаркарска лига на светот, њујорчаните во Бостон ги испратија Крис Хамфрис, Маршон Брукс и Кит Боганс. „За жал, моравме да ги напуштиме „Келтите“. Една од најголемите причини за моето доаѓање во Бруклин е тоа што ќе играм со Дерон Вилијамс и со Џо Џонсон“, наведува Гарнет. Пол Пирс не изгледаше пресреќно на претставувањето, нагласувајќи дека одлуката да си замине од Бостон му била една од најтешките во животот. „Тешко е кога ќе се најдете во ситуација која ми се случи мене. По 15 години во еден клуб, решив да се преселам во друг. Сепак, пристигнувањето во екипа која има шампионски амбиции носи поинаков вид возбудување“, изјави Пирс. Иако беше најавувано дека Гарнет во „Нетс“ ќе го носи бројот 21, кој го имаше во Минесота „Тимбервулфс“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 156 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рондо: Никогаш нема да играм за Мајами Хит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: