Е НАВИСТИНА Е ЗГОДНА: Лана Јурчевиќ направи фешта на концертот во Словенија (ФОТО/ВИДЕО)


Облечена во куси светкави гаќи и градник, буквално по долна облека, високи чизми и мрежести хулахопки, Јурчевиќ ги полуде мажите пред бината Популарноста на хрватската пејачка Лана Јурчевиќ од ден во ден расте сѐ повеќе и повеќе. Со нејзиниот атрактивен изглед и убав глас таа успеа за кратко време да собере голем број фанови од Балканот. На спотовите е вистинска ѕвезда, а на сцената е вистинска дива. Неодамна одржа концерт во Птуј, Словенија, а фотографиите што протекоа на социјалните мрежи откриваат дека таа направила вистински спектакл. Облечена во куси светкави гаќи и градник, буквално по долна облека, високи чизми и мрежести хулахопки, Јурчевиќ ги полуде мажите пред бината. - Ова е местото каде што припаѓам - напиша на една од фотографиите на Инстаграм: This is where I belong
| | веќе видена | слични

Од неправилно паркирање, разни сообраќајни прекршоци се случи и ова – девојка по гаќи се вози на мотор. А веројатно на возачите не им било лесно во овој момент да седат зад воланот и да гледаат во оваа девојка која беснеела во центарот на Скопје. Вистина.мк
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинската пејачка Лаура Суперфин ја шокираше публиката со својата облека која беше несоодветна за детски турнир за слободна борба. Пејачката во училиште во украинскиот град Нежин се појави во проѕирен црн фустан и без гаќи. Скандалозната русокоса е победничка на натпреварот за убавина “Мис свет ОН 2016”, а со тоалетата успеа да предизвика бран негативни коментари на социјалните мрежи. “Пред децата пееше пејачка без гаќи, каков срам. Многу интересно кој ја поканил да пее пред деца? “, вели еден од интернет корисниците. Шокираните родители пак веднаш побрзаа да ги обвинат организаторите на настанот дека поканиле погрешен човек да пее пред нивните деца. Тие не го кријат незадоволство од фактот што пејачката пред децата се појавила со огромно деколте и без долна облека.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 252 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 343 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 55 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 275 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 202 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Е НАВИСТИНА Е ЗГОДНА: Лана Јурчевиќ направи фешта на концертот во Словенија (ФОТО/ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: