Болеста коси: 4.000 луѓе во Македонија починале од рак за една година


Само 11.1 отсто од поканетите жени подрачје на Тетово на возраст од 46 до 60 години се јавиле да направат бесплатен пап тест. Како што објави Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Центарот за јавно здравје од Прилеп денеска спроведе акција под мотото „Ние можеме. Јас можам“, како и истражување за можноста секојпоединец или колектив да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако инфекцијата со ХПВ може да се развие на која било возраст, ако се заразите многу рано, тоа може да биде особено опасно бидејќи вирусот има повеќе време за ...
| | веќе видена | слични

Карциномите се втората најчеста причина за смрт во Македонија, веднаш после инфарктите и мозочните удари. Податоците од Институтот за јавно здравје покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 282 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Болеста коси: 4.000 луѓе во Македонија починале од рак за една година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: