Над 4500 илјади граѓани, приватни и државни фирми должат милиони евра за данок


2 копии

Физички лица, активни и фирми во стечај, јавно претпријатија, општини, се најдоа на новата, десетта по ред листа должници на УЈП. Нивните долгови се доспеани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На врвот на списокот неплаќачи на данок, меѓу компаниите, се Отекс од Охрид, веднаш зад неа е Јавното претпријатие за одржување на патиштата, кое на државата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хедис маркетите на бизнисменот Велија Рамковски, за кои стечајната постапка заврши во мај, должат околу 2,2 милиони евра за неплатен ДДВ, данок на добивка, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии
повеќе

Останато

Четворица вработени во Министерството за надворешни работи се суспендирани поради учество во настаните на 27 април. За нив се води дисциплинска постапка – ...
сите 177 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го испрати Известувањето од Интерпол-Атина за Никола Бошкоски и Горан Грујевски до Министерството за правда за тоа да ги ...
сите 137 | | | веќе видена

Канцеларијата на народниот правобранител од утрово, откако се отворени линиите за пријавување изборни нерегуларности, добила 20-ина повици од граѓани. Кога ...
сите 300 | | | веќе видена

Од досега обработените 98,22 проценти или од 3.418 од вкупно 3.480 избирачки места кандидатите за градоначалници од СДСМ водат во 50 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 177 | | | веќе видена

На една од страниците на ФБ која се занимава со криминалите на поранешната Влада, предводена од Никола Груевски, објавен е документ на владата, од кој се гледа ...
сите 15 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски вчера попладне во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите ...
сите 198 | | | веќе видена

Победуваме за модерно и напредно Скопје, за Скопје каде има соживот и почитување, за солидарно Скопје. За Скопје кое се развива и Скопје кои нуди можости за ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 4500 илјади граѓани, приватни и државни фирми должат милиони евра за данок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: