Мик Џегер во првото интервју по операцијата на срце: Многу вежбав минатите недели (ВИДЕО)

Поради операцијата беше одложена турнејата на Ролинг Стоунси , планирана за ова лето. ,,Се чувствувам доста добро” ; рече Џегер за радиото од Торонто . ,,Многу ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Фронтменот на групата „Мегадет“, Дејв Мастејн, на социјалните мрежи откри дека му е дијагностициран рак на грлото, пренесуваат светските медиуми. Поради ова, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна ...
сите 284 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 133 | | | веќе видена

Охрабрувачки е континуираниот пад на бројот на нови случаи за заболени од коронавирус во Кина, соопшти денеска Светската здравствена организација, но прерано е ...
сите 319 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мик Џегер во првото интервју по операцијата на срце: Многу вежбав минатите недели (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: