Демант од МВР за ФБ изјава на Мицкоски

12 копии
2 копии

Полициски специјалци заплашуваат учесници на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, тврди лидерот на партијата, Христијан Мицкоски. Во статус на фејсбук тој пишува дека во ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на демантот на Министерството за внатрешни работи Министерот за прогон и тортура Оливер Спасовски и СДСМ ја злоупотребуваат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зачестено пишувам за фактите кои го разголуваат црното владеење на оваа Влада. Но ова за што пишувам денес, не е само статистички податок, туку многу повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Тој обвини дека полицијата упаднала кај обични лојални луѓе на партијата, не станувало збор за поранешни или актуелни функционери , но на фејсбук статусот тој ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот „Фејсбук“ профил напиша дека петнаесетина членови на партијата биле претресувани од полициски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, обвини дека минатата недела полицијата влегла во домовите на повеќе активисти и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ. Тој на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи на Република Македонија реагира на Фејсбук статусот претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кои напиша дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Постои ли можност последната, трета фаза од уставните измени, за кои повторно е потребно двотретинско мнозинство, да не поминат во Собранието бидејќи би немале ...
сите 404 | | | веќе видена

Слободан Богоевски, Зоран Верушевски, Сашо Мијалков, Владимир Атанасовски- четворицата беа директори на Управата за безбедност и контразузнавање и четворицата ...
сите 164 | | | веќе видена

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Дневните температури ќе бидат во пораст: Скопје 8 ...
сите 215 | | | веќе видена

Георгиевски успеа на свој начин да ги спои театарот и политиката и се залагаше за поголема одговорност на законодавниот дом преку изработка на нов деловник за ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демант од МВР за ФБ изјава на Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: