Меси:”Со Барса освоив се, сега на ред е Светското првенство”

2 копии

Лео Меси на пресконференцијата пред натпреварот помеѓу Аргентина и Венецуела денес, беше запрашан за можноста да го освои Светското првенство на што аргентинецот одговори: “Имав среќа да освојам се што може да се освои со Барселона и сега сакам да го освојам Светското првенство”. Додека пак за честа што ќе му се укаже пред натпреварот со Венецуела Меси ја изрази својата благодарност :”Навистина не очекував. Дојдов тука да играм натпревар од квалификациите за СП во Бразил. Не сакам да правам вакви работи пред да играм но сепак многу сум задоволен од гестот”. Меси додаде и дека никогаш не бил тажен, одговарајќи на коментарите кога Барселона ги изгуби дуелите со Милан и Реал. “Фокусирани сме на натпреварот со Венецуела, кој ќе биде тежок. Ќе бараме да постигнеме гол уште на стартот”.
| | веќе видена | слични

Љубовта кон неговиот четиримесечен син Тиаго, најдобриот светски фудбалер и член на Барселона, Аргентинецот Лајонел Меси, одлучи да ја покаже и преку тетоважа. Во вторник, кога во Шпанија се слави ден на таткото, на Меси му дозволија одмор од тренинг, и тој го искористи за тетовирање. На листот на неговата лева нога му истетовираа мали отпечатоци од раката на неговиот син, а под тоа и неговото име Тиаго. Семејството на Меси има богата традиција со шарање на нивните тела како знак на покажување на меѓусебната блискост. Ѕвездата на Барселона на левото раме има портрет од неговата мајка, додека неговиот постар брат Матиас има тетоважа од неговиот помал брат Меси во дрес на аргентинската репрезентација.
| | веќе видена | слични

Најдобриот фудбалски играч на денешницата, Лионел Меси, на десната нога го истетовира името на својот син, Тијаго. Oваа не e прва тетоважа за аргентинецот откако во минатото на левото рамо го има истетовирно името на својата мајка, Селија. Меси моментало се наоѓа во Аргентина каде што се подготвува за квалификацискиот натпревар против Венецуела кој Аргентина ќе го одигра во сабота.
| | веќе видена | слични

Неодамна легендарниот фудбалер на Реал Мадрид Алфредо ди Стефано, изјави дека додека бил мал, веројатно заедно со новиот папа Франциск играл фудбал на улиците на Буенос Аирес. По него се јави и според многумина најдобриот фудбалер на денешницата, аргентинскиот фудбалски интернационалец Лионел Меси, исто така честитајќи му го изборот на новиoт поглавар на римокатоличката црква. „Златното дете“ на Барселона меѓу другото вели дека е горд што новиот папа доаѓа од неговата татковина, воедно додавајќи дека би сакал да го запознае. Новиот предводник на католичките христијани, од претходно е познат како голем љубител на фудбалот и навивач на аргентинскиот клуб Сан Лоренцо, екипа која потекнува од неговиот роден крај, инаку предградие на Буенос Аирес. „Неговото устоличување разбуди чувство на гордост кај секој Аргентинец. Навистина би сакал да го запознам лично“, изјави Меси во интервјуто за аргентинските медиуми. Селекцијата на „Гаучосите“ вечерва во аргентинската престолнина ја очекува соочување со Венецуела, во ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Брендон Бучард пораснал во сиромашно семејство во Монтана, а денес е најпродаван автор на Нујорк Тајмс. Погледнете ја инспиративната приказна како од мачни и ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси:”Со Барса освоив се, сега на ред е Светското првенство”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: