Мерко: Ако се одземат ингеренциите можно е да се откажам од функцијата


2 копии

Струга, 12. март 2019 (ИНПРЕС) – Од Општина Струга демантираат дека имаат врска со „узурпирањето“ на градските плажи или палењето на трските. – Напротив, ние ...
| | веќе видена | слични

И локалната и централата власт сакаат да имаат контрола над стопанисувањето и концесиите за плажите во Струга. За своите ставови на оваа тема, градоначалникот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје/Струга, 8. март 2019 (ИНПРЕС) – Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денес му одговори на градоначалникот на општина Струга, Рамиз Мерко, ...
| | веќе видена | слични

Според градоначалникот на општина Струга, Рамиз Мерко, министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески не е запознаен со реалната состојба на струшкото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески одговори денеска на реакцијата на градоначалникот на општина Струга, Рамиз Мерко. – Ме чуди изјавата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 281 | | | веќе видена

Според словенечката полиција, напаѓачот од Австралија, Брентон Тарант, кој уби 50-тина муслимани во две џамии во новозеландски Крајстчерч, слетал на аеродромот ...
сите 212 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мерко: Ако се одземат ингеренциите можно е да се откажам од функцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: