Ист како татко му – ова е вонбрачниот син на Хари Мата Хари кој се ожени минатата година

2 копии

Босанскиот пејач Хари Варешановиќ, основач на групата „Хари Мата Хари“, минатата го ожени својот вонбрачен син. Станува збор за 26-годишниот Мак и неговата ...
| | веќе видена | слични

19-годишниот вник на кралицата Елизабета, Артур Чато, е „таргет“ на бројни девојки ширум светот. Младиот внук на британската кралица Елизабета е второ дете на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот принц Хари заедно со уште 1,000 елитни командоси ќе учествува на воената вежба во Норвешка чија што цел е вежбање на контранапад на Русија во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 784 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 181 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 116 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Економската година која ја најавуваше СДСМ се претвори во економска катастрофа за Република Македонија. Македонската економија со оваа неспособна власт го ...
сите 234 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ист како татко му – ова е вонбрачниот син на Хари Мата Хари кој се ожени минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: