Животот на поп-кралицата во сликички

Ако може Гувернерот Арнолд - може и Мадона! Импресивните три децении од нејзината кариера се доволни да наполнат неколку тома но, публиката веројатно подобро ќе реагира на оваа идеја - стрип за животот на неуништливата поп-кралица. Станува збор за графичка новела од само 32 страници и е дел од серијалот наречен „Женска сила“. Издавачката куќа Блувотер Инк досега ги објавуваше биографиите на моќните жени како Маргарет Тачер и Барбара Волтерс. „Наша цел е да ги прикажеме помалку познатите случувања и влијанија кои резултираа со тоа што Мадона стана и остана феномен и тоа повеќе од четвртина век откако се појави на сцената“. „Повеќето од денешните поп-ѕвезди се и должат на оваа жена. Неверојатно е што направи од својот живот“, вели сценаристот Кук. Е сега колку стрипот ќе биде биографски, а колку ќе го одрази гледиштето на авторот на Мадона како супер-жена ќе видиме во август.
| | веќе видена | слични

Светската поп-икона Мадона наскоро ќе се појави во стрип, кој ќе го објави издавачката куќа „Блувотер продакшн“ Стрипот ќе биде дел од едицијата „Фимејл форс“, во која досега се објавени биографски стрипови за животот на повеќе славни личност од џет-сетот, уметноста, културата и од политиката. Биографскиот стрип на Мадона, кој ќе има 23 страници, на пазарот ќе се појави во август, а ќе чини 4 долари. Сценариото за стрипот го напишал С. В. Кук, а за илустрацијата се погрижил Мајкл Џонсон. - Нашата цел е да ги покажеме малку познатите настани и влијанија што и овозможија на Мадона да стане феномен. Таа го отвори патот на сите поголемиот сегашните поп-ѕвезди, како што се Бритни Спирс, Бијонсе или Лејди Гага - вели Џејсон Шулц од издавачката куќа „Блуватер продакшн“. Приказната во стрипот за Мадона ќе биде со хронолошки редослед, од скромните почетоци, па сé до големата светска слава. Досега во едицијата „Фимејл форс“ биле објавени биографски стрипови на Маргарет Тачер, Сара Пејлин, Опра Винфри, Хилари Клинтон, ...
| | веќе видена | слични

Мало си, ама слатко! Си рече поп-кралицата Мадона и му даде уште една шанса на 28 години помладиот Брахим Зајбат. По разводот од Гај Ричи - Мадона им го фрли меракот на младите мажиња - но по толку јавната врска со Хесус Луз - ова веќе и не некоја вест. Можеби затоа, 52-годишната пејачка и нејзиното 24-годишно момче Брахрим - успеаја колку толку - да си ја преживеат својата деветгодишна врска на мира. Само месец и половина по крајот на таа романса - Мадона очигледно одлучи да си го врати својот сакан. А што може подобро да послужи за таа цел од пат во Париз. Двојката е фотографирани додека го напуштале ноќниот клуб во кој францускиот хип-хоп денсер настапувал како дџ, а утрото потоа се видени како изглегуваат од хотелот „Ritz“. Инаку крајот на врската беше поради религиски несогласувања... а годините? Ма тоа не е никаков проблем.
| | веќе видена | слични

Поп-ѕвездата Мадона е инспирација за новиот стрип, кој ќе се прави во Соединетите Американски Држави. Продукцијата „Блувотер“, креаторите на стриповите „Фимел форс“ изјавиле дека приказната на ѕвездата ќе биде направена во публикација на 32 страници, кои ќе ги прикажуваат клучните моменти во нејзиниот живот. - Наша цел е да покажеме помалку познати настани и влијанија по кои дојде тоа што Мадона стана феномен, повеќе од четврт век откако таа се појави на сцената - објаснува Џејсон Шулц од „Блувотер“. Сценариото за стрипот го напиша Ц.В. Кук, а илустратор е Мајкл Џонсон. Стрипот треба да излезе во продажба во август. - Повеќето поп-ѕвезди се и должат на оваа жена. Неверојатно е што таа се направи во својот живот, а имам чувство дека сето тоа е само почеток - рече Шулц. Истите издавачи до сега објавија биографии на Маргарет Тачер, Сара Палин, Мишел Обама. - Визуелниот медиум овозможува перспектива која не само што е поприфатлива, туку и поблиска до просечниот човек без да изгуби многу информации што се ...
| | веќе видена | слични

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 447 | | | веќе видена

„Јас од месец септември 2018 година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства“, ...
сите 548 | | | веќе видена

1 Си била една земја во која премиерот решава со 700 милиони евра да гради барок и антички споменици и фонтани во главниот град. Шефот на тајната полиција, кој ...
сите 241 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Животот на поп-кралицата во сликички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: