Лични верувања кои ги спречуваат луѓето да се соочат со сопствената депресија


 Еден од најтешките моменти при соочувањето со проблем со менталното здравје е залажувањето дека ситуацијата не е толку сериозна. Депресијата може целосно да ...
| | веќе видена | слични

Американската раперка Карди Би пред половина година ја роди ќерката Калчр Киара и во ова интервју отворено говореше за своето искуство со бременоста и после ...
| | веќе видена | слични

Постпородилната депресија е тема на австралиската песна за Евровизија. Триесет и седумгодишната Кејт Милер – Хеидке во „Zero Gravity“ ја опишува својата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 865 | | | веќе видена

Позицијата на Макрон да го блокира пристапувањето на нови членки на Унијата е целосно оправдана, смета бугарскиот европратеникот Иво Христов, кој целосно ги ...
сите 436 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лични верувања кои ги спречуваат луѓето да се соочат со сопствената депресија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: