Културно-забавна - Рок-групата „Водолија“ кани на акустичен концерт

Скопската рок-група Водолија утре во 19 часот ќе одржи акустичен концерт во студиото на Македонската радио-телевизија. На овој концерт песните од последниот албум на „Водолија“ ќе бидат изведени акустично. Како специјални гости ќе настапат Зоки од „Рок агресори“ и Деан Ќурчиев од „Никеја“.За сите заинтересирани влезот е бесплатен. - За публиката која ќе присуствува на акустичниот концерт се обезбедени и подароци, гратис цеде од последниот албум на „Водолија“ кој е насловен „Се што е свето“. Албумот е дополнително печатен за промотивни настапи - изјави за музичкиот портал „Македонска музичка мрежа“ лидерот на групата Ристо Апостолов.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 281 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Рок-групата „Водолија“ кани на акустичен концерт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: