СКАНДАЛ ВО ТВ 21: Менаџментот одлучил да ја укине најгледаната македонска емисија!

Со брзина на светлината се прошири информацијата дека менаџментот на ТВ 21 одлучил да ја укине најгледаната македонска емисија „Урбан таг“ која ја емитува на својата фреквенција во живо секој работен ден и сабота со почеток во 13:30 часот откако авторот ги известил дека ја прекинува соработката. На водителското столче во денешната емисија не се појави авторот и водител Кристијан Ландов, туку неговата колешка Кристина, со што се потврдија шпекулациите дека авторот и челниците на телевизијата се раздвојуваат. Еве го неговиот став:
| | веќе видена | слични

Менаџментот на ТВ 21 одлучил да ја укине македонска емисија „Урбан таг“ откако добиле известување од авторот и уредник Кристијан Ландов дека нема да го продолжи договорот со телевизијата, ексклузивно дознава порталот Мегафон.мк . На водителското столче во денешната емисија не се појави Кристијан Ландов, туку неговата колешка Кристина, со што се потврдија шпекулациите дека челниците на телевизијата и авторот дефинитивно ќе се разделат. Ставот на Ландов е во продолжение:
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис вели дека референдумот на 30 септември е најважното гласање во историјата на македонската нација и дека треба да ...
сите 171 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 122 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 159 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 200 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКАНДАЛ ВО ТВ 21: Менаџментот одлучил да ја укине најгледаната македонска емисија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: