Општината одговори на обвинувањата на Вмро

2 копии
2 копии

Втората половина на август во Охрид е период од годината кога се сумираат првичните резултати од тековната туристичка сезона, или во најмала рака се прави ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 18. август 2018 (ИНПРЕС) – Втората половина на август во Охрид е период од годината кога се сумираат првичните резултати од тековната туристичка сезона, ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 16. август 2018 (ИНПРЕС) – Скоро секојдневни прес конференции, обвинувања, реакции и контрареакции. Се` повеќе се заострува реториката во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 457 | | | веќе видена

Кралот на народната музика, кој што загина во сообраќајна несреќа во германија, беше австриски осигуреник, а неговата сопруга од осигурителната компанија ќе ...
сите 285 | | | веќе видена

На премиерот му треба уште една седмица за да одлучи кој ќе биде консензуален кандидат за претседател. Тој е оптимист дека пред конгресот на СДСМ што ќе се ...
сите 222 | | | веќе видена

Војската не дозволи да се транспортира хуманитарната помош заглавена на границата кон Колумбија , а дел од опозиционерите се судрија со нив. Дел од ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општината одговори на обвинувањата на Вмро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: