Украдени неколку пиштоли од куќата на Бошковски

Сеф во кој имало неколку пиштоли бил украден од куќата на Љубе Бошкоски, лидер на партијата Обединети за Македонија. Кражбата била пријавена од сопругата на Бошковски Виолета. Бошковска завчера се вратила од Хрватска и забележала дека во спалната соба го немало сефот во кој имало три до четири пиштоли. Полицијата излегла на терен терен, но не биле пронајдени траги на насилно влегување во домот на Бошкоски.
| | веќе видена | слични

Интервју Се чувствувам многу исцрпено и се' уште не можам да се соземам по шокот од апсењето на мојот сопруг, кој се случи ден по изборите. И натаму тврдам дека станува збор за монтиран политички процес, кој има цел да го дискредитира мојот сопруг како личност. Власта сака да прикаже дека „ете и тој е криминалец“, а не само оние за кои тој јавно зборуваше на митинзите и во јавните настапи. Во отсуство на Љубе, партијата Обединети за Македонија е изложена на жесток притисок за целосно уништување, бидејќи во изминатиот период се наметна како остар критичар на власта. Буквално сум растргната сум на сите страни. Секој ден или на два дена му носам храна на мојот сопруг во Шутка, се среќавам со адвокати, одам по институции, во партија... Бев една недела во Хрватска за да видам што се случува со нашиот семеен бизнис, бидејќи сме во екот на туристичка сезона и да беа околностите поинакви, веднаш по изборите ќе заминев таму и веќе ќе примав и ќе испраќав гости. Но, животот ме научи дека човек мора да се соочува со ...
| | веќе видена | слични

Виолета Бошкоска, сопруга на претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, завчера вечерта во полициската станица Центар, пријавила дека од нејзината куќа бил украден сеф, во кој имало три-четири пиштоли, кои биле нејзина и сопственост на нејзиниот сопруг Бошкоска, кражбата ја пријавила телефонски и според информациите на МВР, навела дека таа била извршена во неопределено време, односно додека престојувала во Хрватска. Полициски екипи од ПС Центар излегле на терен, но при увидот не биле констатирани траги од насилно влегување во куќата. Бошковска, во разговор со полициските инспектори одлучила да не го потпише записникот сé додека не се консултира со нејзиниот сопруг, кој се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Претседателот на Обединети за Македонија беше уапсен еден ден по предвремените парламентарни избори, под сомнение дека незаконски ја финансирал политичката кампања и ги злоупотребил службената положба и овластување како одговорно лице во неговата политичка партија.
| | веќе видена | слични

Од куќата на Љубе Бошкоски украден сеф со пиштоли Кражбата Бошкоска ја пријавила во неделата околу 21 часот, кога по телефон се јавила во полициската станица Центар и ги известила дежурните полицајци дека во нејзината куќа е извршена кражба на сеф со големина 40х40, во кој имало 3-4 пиштоли, нејзина и сопственост на нејзиниот сопруг Виолета Бошкоска, сопруга на Љубе Бошкоски, лидер на Обединети за Македонија, кој веќе неколку недели се наоѓа во притвор, пријавила во полиција дека од нивната куќа е украден сеф со три до четири пиштоли, сопственост на нејзиниот сопруг. Кражбата Бошкоска ја пријавила во неделата околу 21 часот, кога по телефон се јавила во полициската станица Центар и ги известила дежурните полицајци дека во нејзината куќа е извршена кражба на сеф со големина 40х40, во кој имало 3-4 пиштоли, нејзина и сопственост на нејзиниот сопруг. Бошкоска, како што објаснила, не знаела кога точно била извршена кражбата, бидејќи извесен период престојувала во Република Хрватска. Веднаш по пријавувањето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украдени неколку пиштоли од куќата на Бошковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: