Кара Дел Торо позира во костими за капење од летната колекција на YAMAMAY

Со спонтана фотосесија направена на италијанското крајбрежје, моделот Кара Дел Торо ги претставува летните трендови на костими за капење и „кежуал“ облека за ...
| | веќе видена | слични

 Од ноември 2018 до мај 2019 Мишел Обама беше на мини турнеја за промоција на својата книга мемоар „Becoming.“ Како прва дама покажа беспрекорен стил и покрај ...
| | веќе видена | слични

Латино пејачката и глумица Џенфер Лопез важи за модна икона која ги диктира модните трендови. Таа често облекува модни парчиња кои ретко која жена би ги ...
| | веќе видена | слични

Младиот британски актер, Том Холанд полека влегува во врвот на својата кариера и тоа уште на млади години. Не само поради тоа што тој е новиот Спајдермен, тој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Огромна е бројката на хоспитализирани пациенти кои се лекуваат од Ковид-19. Во болниците ширум земјава, моментов има 412 зафатени болнички легла. На Клиниката ...
сите 474 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 539 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 426 | | | веќе видена

Најновото аудио од „Обнова на режимот“ е разговор помеѓу Гордана Јанкуловска и Антонио Милошоски. Разговараат за двата авиони што слетале со патници и како да ...
сите 102 | | | веќе видена

Ги повикувам граѓаните масовно да излезат на гласање, да не се плашат за своето здравје затоа што ние се погриживме да ги снабдиме сите избирачки одбори со ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кара Дел Торо позира во костими за капење од летната колекција на YAMAMAY

Од:
До кого (е-маил):
Порака: