Рок Багорош успешно закрепнува, на мотор од февруари

Стантерот Рок Багорош успешно закрепнува од повредата на коленото со која се здоби пред два месеци, според динамиката на заздравувањето се очекува да се качи на мотор веќе во февруари. Нашиот пријател Рок Багорош пред повеќе од два месеци доживеа пад при тренингот со својот КТМ во кој се здоби со посериозна повреда. Повредата на коленото всушност беше кинење на вкрстените лигаменти, болна повреда која тешко заздравува, но благодарение на еден од нај добрите словенски доктори Др. Матјаж Вогрин, Рок успешно се рехабилитира. Во моментот сум на строг режим, програмата за рехабилитација ќе ми помогне да бидам повторно јак во 2014 година. Во последните недели мојата дневна рутина изгледа вака: се будам, одам на масажа, појадок, сесија во теретана, ручек, кус одмор, повторно во теретана овојпат на двојно потешка сесија. - изјави Рок Без болка нема успех, тоа им е познато на сите спортисти, а за Рок тоа е реалноста во моментот, но како што вели и самиот, тоа е неговата инвестиција во телото, за повторно да биде она ...
| | веќе видена | слични

„Кафетин колд“ пакетче со два датума. Оваа фотка се шерува на ФБ и според тврдењето пакетчето има вистински рок до 12.2013, но покриен со етикета на која пишува дека датумот на траење е 12.2014. На фотографијата се гледа дека врз оргиналниот рок има прелепено нов – продолжен рок за цела една година. Во време на вируси кога овој е еден од лековите кои најчесто се користи – Една од најмоќните компании во земјава , „Алкалоид“ , ќе мора да им објасни на своите консумери што всушност им продава – пишува под фотографијата на фејсбук Според некои информации рокот на Кафетин Колд бил продолжен во сите земји каде се продава за 1 година. и ова било информирано од Алкалоид – еве што се велело во нивното соопштение Промената е извршена согласно со одобрението од Бирото за лекови издадено согласно со ЕУ-правилникот. извршена промена на рокот на траење од две на три години е на сите досега произведени серии кои се во промет. Рокот на траење на сериите кои се во промет е заклучно со 12/2014 година. Истата промена е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 75 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Единствена цел на пререгистрацијата на граѓаните во системот на Управата за јавни приходи (УЈП) е да се подобрат услугите што оваа институција им ги дава на ...
сите 86 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рок Багорош успешно закрепнува, на мотор од февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: