Извлечени полуфиналните парови во Купот на Македонија

Вчера во просториите на ФФМ беа извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија. Беласица ќе игра против Македонија Ѓорче Петров, додека Академија Пандев ...
| | веќе видена | слични

Останато

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
сите 253 | | | веќе видена

Шпицен кандидат или кандидат за носител на мандатот гледаме дека се кријат, препелкаат, молчат ги нема уплашени се. Нашиот е многу принципиелен став еве во ...
сите 205 | | | веќе видена

По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа големиот Марш против загаденоста на воздухот, тие се ...
сите 81 | | | веќе видена

Денеска во Кривичниот суд започнува рочиштето за случајот „Рекет“ на кое по подолго време ќе се видат обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, како и Зоран ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извлечени полуфиналните парови во Купот на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: