Хулигани крвнички претепале цела екипа - фудбалерите истепани до бесознание


Сериозен инцидент се случи на еден од натпреварите во аматерските лига во Турција. Сериозен инцидент се случи на еден од натпреварите во аматерските лига во Турција.Средбата помеѓу Јени Чанспор и Султангази заврши нерешено со 2-2. Но, токму тогаш почна хорор.Откако завршил натпреварот, на терен влетале хулигани на домашната екипа и започнале да ги тепат гостите.Атакот не запрел ниту во соблекувалната каде што крвнички, буквално до онесвестување биле тепани фудбалерите.Од видеото може да се види како некој од гостинските фудбалери онесвестени лежат на подот, додека други во паника со раскрвавени глави пробуваат да се засолнат.Турските медиуми пишуваат дека пет фудбалери со сериозни повреди биле веднаш хоспитализирани во болница.
| | веќе видена | слични

Се случи сериозен инцидент на еден од натпреварите во аматерските лига во Турција. Средбата помеѓу Јени Чанспор и Султангази заврши нерешено со 2-2. Но, токму тогаш почна хорор. Откако завршил натпреварот, на терен влетале хулигани на домашната екипа и започнале да ги тепат гостите. Атакот не запрел ниту во соблекувалната каде што крвнички, буквално до онесвестување биле тепани фудбалерите. Од видеото може да се види како некој од гостинските фудбалери онесвестени лежат на подот, додека други во паника со раскрвавени глави пробуваат да се засолнат. Турските медиуми пишуваат дека пет фудбалери со сериозни повреди биле веднаш хоспитализирани во болница.
| | веќе видена | слични

Останато

Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под ...
сите 153 | | | веќе видена

Бевме сведоци на многу навредлива кампања кон професорката Гордана Силјановска Давкова, а онаа последната за нејзиниот син кој свири на кавал и собира пари за ...
сите 313 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хулигани крвнички претепале цела екипа - фудбалерите истепани до бесознание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: