ХРВ ги обвини авганистанските сили за убиство на цивили во рација на клиника


3 копии

Хјуман Рајт Воч (ХРВ) денеска побара од авганистанските власти да го истражат случајот од неделава за рацијата во медицинска клиника, во која теа наведуваат, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Во експлозија на автомобил бомба денеска во сирискиот град Африн загинале 11 лица, а има и многу ранети, соопштија медицински извори и воената надзорна група. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Над 20 лица се повредени при експлозија на гас во трговски центар во местото Плантејшн на југот од Флорида, соопштија властите. Телевизијата „Еј-би-си“ наведе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Од експлозија на гас во станбена зграда во полскиот град Бајтон загинаа жена и нејзините две ќеркички. Жената е на возраст од 39 години, а нејзините две ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 402 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХРВ ги обвини авганистанските сили за убиство на цивили во рација на клиника

Од:
До кого (е-маил):
Порака: