По Големиот Брат, Венди на Фарма!

По Големиот Брат, Венди изгледа продолжува со исто темпо само во малку поинаква насока...Станува збор за реалното шоу Фарма, кое веќе неколку години по ред успешно функционира и е исто толку скап проект како и Големиот Брат...Како што известуваат српските таблиоди, изгледа Венди добила понуда за учество во ова реално шоу, а сега на неа е ред... Продукцијата која стои позади овој проект изјавила дека влегувањето на Венди не е нималку случајно, напротив тие ја следеле во Големиот Брат и токму таков лик им бил потребен да ја разгори атмосферата во Фарма... Одговор од Венди сеуште нема, но како и да е не се сомневаме дека ќе прифати, што мислите вие?
| | веќе видена | слични

Хорор во Јута: Постар брат си ги заклан посвоените брат и сестра Хорор во американската држава Јута, постариот брат, наместо да ги чува помалите, посвоени брат и сестра, безмилосно ги убил. Петнаест годишен тинејџер беше уапсен во четвртокот во Јута, под сомнение за убиство на посвоените брат и сестра. Трагедијата се случила додека родители не биле доа , а најстариот од браќата бил задолжен да се грижи за помалите. Сепак, кога мајката се вратила во куќата таа го нашла безживотното тело на четири годишниот син. Во другата соба, ја пронашла мртва и десет годишната ќерка. Најстариот исн не бил во куќата. Полицијата на местото на настанот открила дека децата биле убиени со нож. Подоцна е упасен тинеџерот. Семејството во ко се случи крвавата трагедија брои осум члена, а осмничениот за убиството е единственото биолошко дете, останатите пет, заедно со убиените се посвоени.
| | веќе видена | слични

Во американската држава Јута, уапсен е тинјџер, кој е осомничен дека ги убил двајцата помали браќа. Според извештајот на полицијата, децата од 4 и 10 години се убиени со нож во Вест Поинт, Јута, САД, а главниот осомничен за убиството е нивниот брат кој има 15 години. Родителите на момчето осомничено за убиство, имаат 6 деца, од кои 4 посвоени, меѓу кои и двете убиени момчиња, изјавил за медиумите пријател на семејството, кој навел дека се работи за грижливи родители и прекрасни луѓе. Момчето кое ги извршило убиствата е нивно биолошко дете. Тинејџерот останал сам дома со двајцата браќа, додека мајката ги однела останатите деца на претстава. По враќањето дома жената затекнала страшна глетка, па веднаш повикала полиција. Тинејџерот осомничен за убиствата е пронајден истата вечер, осум километри оддалечен од местото на злочинот и одведен е на болница на психолошка проценка.
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 156 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Големиот Брат, Венди на Фарма!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: