Гулаш од ребра


Ручек за гурмани – вкусен гулаш од ребра… 1 кг јунешки ребра 1 кг компири говедски бујон 2 главици ситно сечкан кромид 1 рендан морков 3 чешниња лук 1/2 л црно ...
| | веќе видена | слични

Триглицеридите се штетни масти кои ги има во крвта. Високото ниво доведува доризик од кардиоваскуларни болести, а медот помага да се смали нивото.Доволно е ...
| | веќе видена | слични

Брзи и вкусни погачици со сирење. 500 гр брашно 500 гр сирење 250 гр путер 1 жолчка 1 лажичка сода бикарбона 1 лажичка сол 1 белка печен сусам за посипување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гулаш од ребра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: