Филипинскиот претседател вети дека ќе поднесе оствка ако доволно жени потпишат петиција против неговиот „забранет бакнеж“

3 копии

Филипинскиот претседател, Родриго Дутерте, се брани по нападите кои уследија откако тој пред камери се бакна со омажена Филипинка во Јужна Кореја и истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почетокот на јуни, премиерот Квирикашвили им рекол на демонстрантите дека нема намера да даде оставка"Се обидов да бидам премиер на сите граѓани. Бев тимски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филипинскиот претеседате Родриго Дутерте се брани од нападите откако бакна мажена Филипинка во Јужна Кореја и истакна дека ќе поднесе оставка доколку доволно ...
| | веќе видена | слични

Ако има доволно жени... Всушност мислам ако сите жени тука ја потпишат петицијата да поднесам оставка, ќе поднесам оставка, рече Дутерте по враќањето од Јужна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 15. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Во крајните западни и источни делови ќе има ...
сите 247 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 154 | | | веќе видена

Премиерот на Италија, Џузепе Конте вечерва потврди дека младиот новинар Антониo Мегалици им подлегнал на повредите здобиени во нападот на божиќниот пазар во ...
сите 102 | | | веќе видена

– Загубивме колега, другар, пријател, и голем професионалец посветен на својата визија за Охрид. Низ годините проф. д-р Јован Стојаноски даде огромен придонес ...
сите 88 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска оствари средба со членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ во Крушево, каде говореше за актуелната политичка ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипинскиот претседател вети дека ќе поднесе оствка ако доволно жени потпишат петиција против неговиот „забранет бакнеж“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: