Грчкиот Парламент го изгласа владиниот пакет позитивни мерки за граѓаните

4 копии

Грчките пратеници денеска го изгласаа законот според кој се отвора можност за регулирање на долговите на граѓаните преку 120 рати како и амандманите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на најголемата опозициска странка во Грчката Нова Демократија, Киријакос Мицотакис, го обвини грчкиот премиер Алексис Ципрас дека лаже седум дена во ...
| | веќе видена | слични

Раст на политичките тензии и голема незвесност се очекуваат Грција во следните неколку недели, откако започна одбројувањето до локалните и изборите за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
8 копии
2 копии

Владата на Грција преживеа гласање за доверба во парламентот кое беше побарано од премиерот Алексис Ципрас скоро две недели пред изборот за Европски парламент. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчкиот Парламент го изгласа владиниот пакет позитивни мерки за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: