Од што „Гранит“ книжи 2,77 милиони евра профит?

Градежната компанија Гранит, во текот на деветте месеци од 2018 година, оствари вкупна сеопфатна добивка од 266.696.000 денари, покажува билансот на успе х ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот гигант во производство на храна, Земјоделскиот комбинат АД „Пелагонија“ кој обезбедува млеко и жито за да ја храни Македонија, спадна на ниво да ...
| | веќе видена | слични

Групацијата ЗК Пелагонија каде во одборот на директори се притворените бизнисмени Орце Камчев и Цветан Панделевски од јануари до септември годинава бележи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Случајот Империја и натаму ги тресе фирмите опфатени со истрагата. За неплатени кредити во висина од околу 37 милиони евра извршители ја блокирале сметката на ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 144 | | | веќе видена

Да се фокусираме на решавање на реалните проблеми на граѓаните и да гледаме државата да оди напред, наместо да го коментираме ова реално шоу и војарески ...
сите 146 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 176 | | | веќе видена

Дел од новинарите кои вчера го следеа судскиот процес за настаните на „Крвавиот четврток“, беа шокирани, бидејќи во еден од сведоците, препознаа директен актер ...
сите 136 | | | веќе видена

Исламистичкиот терорист Шериф Чекат во нападот во Стразбур усмрти тројца луѓе од кои третиот им подлегна на повредите во болница. Уште 12 луѓе се повредени, од ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од што „Гранит“ книжи 2,77 милиони евра профит?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: