„Пауна“ на Мирјанка Селчанец во ресенскиот Сарај

2 копии

„Шеги на љубовта“ по текстови на Чехов и во изведба на Сатиричен теататр „Алеко Константинов“ од Софија ја доби наградата за најдобра претстава во целина на ...
| | веќе видена | слични

Арјола Демири ги кршеше табуата на театарската сцена со својата сензационална улога. Познатата албанска актерка од Тропоја, мораше да одглуми мастурбирање на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со врачување на престижното признание „Актерот на Европа“ за 2019 година на португалската театарска и филмска актерка Марија До Сеу Гера, која е основач на ...
| | веќе видена | слични

Актерката Марија До Сеу Гера е основач на култниот театар „Барака" од Лисабон. Добитничката на највисокото признание на манифестацијата До Сеу Гера изрази ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заврши 12-то издание на фестивалот Македонско културно лето во Мала Преспа, Албанија во организација на Здружението „Сонце“ и Едмонд Сотир. Од страна на жири ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 96 | | | веќе видена

Со разлика од само девет гласа Урсула фон дер Лајен стана првата жена која ја освои претседателската функција во Европската комисија. Неизвесноста траеше до ...
сите 195 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пауна“ на Мирјанка Селчанец во ресенскиот Сарај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: