Го нападнале нивниот „зет„ од Косово, го ставиле во багажник и го однеле во полиција

Гостивар - ПС Гостивар поднесе кривична пријава против Б.П.(49) и Н.П.(24), двајцата од Гостивар, за сторено кривично дело „противправно лишување од слобода“ и против М.Б. државјанин на Р.Косово, за сторено кривично дело „вонбрачен живот со малолетно лице“. Во мај 2011 година, во Гостивар, поради тоа што М.Б. вонбрачно живеел со малолетната ќерка на Б.П., пријавените физички го нападнале, а потоа го ставиле во багажниот простор од ПМВ „лада“ и го однеле во полиција. Истражен судија на М.Б. му одреди мерка притвор во траење од 30 дена.
| | веќе видена | слични

Четириесет и деветгодишен гостиварец го нападнал љубовникот на својата малолетна ќерка, го пикнал во багажник и го однел во полиција. Настанот се случил во мај годинава во Гостивар, а полицијата деновиве поднела кривична пријава против Б.П.(49) и Н.П.(24) поради „противправно лишување од слобода“. Против косовецот М.Б., пак, е поднесена пријава за вонбрачен живот со малолетно лице, а истражен судија му одредил притвор од 30 дена. Двајцата во мај најпрво физички го нападнале М.Б., потоа го ставиле во багажникот на „лада“ и го однеле во полиција поради тоа што вонбрачно живеел со малолетното девојче. (Х.Р.)
| | веќе видена | слични

Двајца гостиварци, татко и син, заработија кривична пријава за противправно лишување од слобода откако самоволно однеле косовски државјанин во полиција, информираат од МВР. Косовецот од мај годинава во Гостивар живеел во вонбрачна заедница со ќерката, односно сестрата на двајцата гостиварци. Откако двајцата го сретнале, физички го нападнале, го внеле во багажникот на автомобил Лада и го однеле во полиција. Покрај таткото и синот, кривична пријава заработи и косовскиот државјанин за вонбрачен живот со малолетно лице. Одредена му е мерка притвор од 30 дена.
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Има ли подобар доказ дека со договорот со Грција е предадена сувереноста на државата. Грција го менува нашиот уставот и изготвува амандмани, а сега ги менува ...
сите 143 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 76 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 35 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 93 | | | веќе видена

Медиумите од Италија направија интересна споредба пред гостувањето на Јувентус кај Фросиноне, Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема плата отколку ...
сите 214 | | | веќе видена

И медиумите во регионот пренесуваат за нападот на новинарската екипа на „Лидер“. Словенечка „Демокрација“ објавува текст со наслов „Скандал! Градоначалникот ...
сите 29 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го нападнале нивниот „зет„ од Косово, го ставиле во багажник и го однеле во полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: