Георгиевски ќе трча на следните избори

Неодговорноста кон евроатлантските интеграции, економското паѓање на земјата и психолошкиот стрес, кој последната година максимално е изразен, се главните причини за одржување на предвремените избори, кои според Георгиевски би требало да се случат во јуни. Експремиерот и почесен претседател на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, на голема врата се враќа на политичката сцена во Македонија, подготвен за предвремени избори, сметајќи дека е крајно време земјата да биде извлечена од тешката економска, социјална и политичка атмосфера во која се наоѓа, за која главен виновник е владејачката гарнитура. Со ваков став, вчера во интервју за А1 телевизија излезе поранешниот премиер на Македонија. Неодговорноста кон евроатлантските интеграции, економското паѓање на земјата и психолошкиот стрес, кој последната година максимално е изразен, се главните причини за одржување на предвремените избори, кои според Георгиевски би требало да се случат во јуни. - Ако ја анализираме Македонија во последните шест-седум месеци ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 289 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 224 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 286 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 85 | | | веќе видена

Владата засега не се откажува од еколошките налепници и покрај тоа што премиерот изјави дека тоа би било еден вид дискриминација. Заменик министерот за животна ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски ќе трча на следните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: